Dzień bez filmu dniem straconym...

TV

czwartek, 07 maja 2009

Nie twierdzę, że to najlepszy serial wszechczasów nie jestem od niego uzależniona, ale to jedyny serial przygodowy, jaki śledzę od lat, ciekawi mnie, jak potoczą się dalsze losy bohaterów i jak się zakończy całość. "Zagubionych" nie oglądam bez mojej siostry, która jest moją lostopedią (ma lepszą pamięć ode mnie, co jest niezbędne przy tak zagmatwanej historii). Piąty sezon w końcu jest dostępny w polskiej telewizji, za Oceanem już się kończy, my mamy za sobą trzy pierwsze odcinki. Po ostatnim nasunęło mi się kilka pytań.

Dlaczego styliści zrobili z Desmonda Hrithika?

Zagubieni

Przepraszam, z tym zarostem? Arshada Warsiego.

Zagubieni

Czy ten mężczyna jest ojcem Penny czy Daniela i Alexis Meade'ów?

Zagubieni

Czy Jeremy Davies przypomniał sobie we flashbacku, że był kiedyś w podobnej sytuacji, tylko że stał na dachu hotelu i chciał z niego skoczyć?

Zagubieni

Kim jest wiecznie młody Richard?

Zagubieni

Nieszczególnie mnie już porywają losy Jacka i Kate, to wyspa przyciąga i kusi. Wiem, że za późno na apele do scenarzystów, ale prosimy o rozwinięcie wątków Daniela Faraday'a i Richarda!

Zagubieni

Na koniec obiecana niespodzianka, czyli objawia się powód do stworzenia tej absurdalnej notki. Dla większych fanów serialu niż ja mam do rozlos(t)owania nieoficjalny zestaw lostowych gadżetów - dwie podkładki pod kubeczki. Wystarczy skomentować ten wpis.

Zagubieni

sobota, 17 stycznia 2009

Dobre filmy zawsze chętnie się ogląda, ale nie ma to jak odkryć nowy, interesujący serial. Dzięki Agnie poznałam "Pushing Daises" ("Gdzie pachną stokrotki") i uroczą ekranową parę, Neda (Lee Pace) i Chuck (Anna Friel). 

Pushing Daises

Ponieważ Ned jest cukiernikiem, ekranowy świat jest pełen cukru, lukru i pobudzających wyobraźnię kolorów (boskie te kolory!). Życie głównych bohaterów nie jest jednak tak słodkie, jak by się mogło wydawać. Ned przeżywa męczarnie, odkąd odkrył w dzieciństwie, iż jest obdarzony darem przywracania do życia zmarłych osób. Uwaga, kolejny jego dotyk uśmierca już na zawsze, czasem też śmierć może spotkać też przypadkowe osoby, gdy nie zachowa się pewnej zasady. Makabryczny pomysł na serial, nieprawdaż? Jest on jednak utrzymany w konwencji komediowej i baśniowej, igraszki z życiem nie drażnią. Ned wykorzystuje swą umiejętność przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych (jednak nie z pobudek altruistycznych), przeszkadza mu za to w relacjach ze swoją ukochaną;) Ciekawe, czy daliście / dalibyście się uwieść tej nietypowej bajce dla dorosłych? Ja tak!

Pushing Daises

Pushing Daises

 
1 , 2 , 3 , 4