Dzień bez filmu dniem straconym...
niedziela, 30 września 2007

Za dwa tygodnie 3 Bilet do Bollywood w Krakowie, cas na wspomnienia. Odkryciem poprzedniej edycji był dla mnie film "Parineeta" i urzekający duet Saif Ali Khan-Vidya Balan. Chemia między aktorami była widoczna, momentami aż parowało:) Towarzyszyły im urocze, nastrojowe piosenki, m.in. "Piyu Bole". Choć Vidya pasuje wizualnie również do innych swoich ekranowych partnerów, Johna w "Salaam-E-Ishq" czy Madhavana w "Guru", jednak najchętniej oglądam ją z Saifem. Co ciekawe, zawsze to są filmy kostiumowe, czekam więc teraz na jakąś współczesną produkcję.


wtorek, 25 września 2007

Film polecany przez Bhuvana, a teraz przez Prolkę:)

Marzeniem Kamala Kishore Khosli (Anupam Kher) jest wybudowanie na stare lata, za oszczędności całego życia nowego domu, w ktorym pomieściłaby się cała jego rodzinka. K.K. prócz córki, ma dwóch synów, więc perspektywa jej rozrostu jest całkiem realna. Kamal Kishore kupuje dużą działkę.

Khosla Ka Ghosla

Pomysłem ojca nie jest zachwycony Cherry (Parvin Dabas), który marzy o czymś innym. Pragnie wyjechać do Stanów, za miesiąc ma mieć rozmowę w sprawie pracy w amerykańskiej firmie komputerowej. O swych planach na razie nie opowiada rodzicom, dowiaduje się o nich przez przypadek Meghna (Tara Sharma), jego bliska przyjaciółka.

Khosla Ka Ghosla

Tymczasem działkę zajmuje siłą bogacz i naciągacz Kishan Khurana (Boman Irani). Czy K. K. Khosla dopuści do tego, by jego marzenie się nie zrealizowało?

Khosla Ka Ghosla

"Khosla Ka Ghosla" opowiada o rodzinnym dramacie i próbach wyjścia cało z opresji. Przyznaje się, że oglądałam go na dwie raty, ponieważ w pewnym momencie nie mogłam się już pogodzić z ukazaną niesprawiedliwością, tak bardzo wczułam się tę historię. Na szczęście później było o wiele przyjemniej i nawet zabawnie. Wyszła dobra, klimatyczna komedia. Fantastycznie przedstawiono kontrastujące charaktery postaci, z ich przywarami i słabostkami. Największe oklaski należą się Bomanowi i Anupamowi, ta dwójka jest stworzona do właśnie takich ról i filmów, gdzie liczą się nie efekty specjalne i wymyślna choreografia, kostiumy, lecz dobre aktorstwo. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8